Dni Otwarte Funduszy Europejskich – odwiedźcie nas w niedzielę! - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

„Dni Otwarte, Dni Otwarte i po Dniach Otwartych…” chciałoby się powiedzieć, bo oto nadszedł trzeci i ostatni dzień naszej akcji. Ale bawimy się jeszcze przez całą niedzielę, do samego wieczora! Wejdźcie na stronę Weekend z Funduszami i sprawdźcie koniecznie, jakie atrakcje przygotowaliśmy dla Was na zakończenie naszej funduszowej akcji.

A mamy ich trochę. Sprawdźcie sami!

Coś dla smakoszy win

Produkcja win kojarzy się z regionem Morza Śródziemnego. Ale żeby skosztować tego trunku i zobaczyć, jak wygląda proces jego produkcji, nie trzeba wcale wyjeżdżać z kraju. Winnice znajdziecie także i w Polsce, a konkretnie – przede wszystkim w Lubuskiem. Ten region słynie ze swoich winiarskich tradycji!

A o sekretach produkcji wina czy uprawy winorośli, posłuchacie na specjalnie przygotowanym nagraniu. Zapraszamy: i do Lubuskiego, i na stronę Dni Otwartych.

Wiecie, że Lubuskie Centrum Winiarstwa korzystało z unijnych dotacji?

Obejrzyjcie nagranie w niedzielę o godz. 9.24

Smaki Ziemi Łódzkiej

Wiecie, czym różni się zalewajka od barszczu białego czy żuru? I czym są żelazne kluski i prażoki? Z czym to się je, jak je ugotować? Jeśli nie, to… po naszym warsztacie już będziecie wiedzieć!

Smaki Ziemi Łódzkiej odtworzą specjalnie dla Was członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Smacznie, zdrowo, naturalnie i… regionalnie. Może któryś z przepisów wykorzystacie podczas gotowania niedzielnego obiadu?

Warsztaty odbędą się w siedzibie stowarzyszenia LGD Przymierze Jeziorsko, które kilkakrotnie korzystało z Funduszy Europejskich.

Obejrzyjcie warsztaty w niedzielę o godz. 10.01

Sztuczna inteligencja i książki

Nie chodzi bynajmniej o cudem odnalezioną, nieznaną czytelnikom powieść Stanisława Lema, a o… algorytm. Sztuczna inteligencja pomaga księgarzom, wydawcom, bibliotekarzom czy czytelnikom odnaleźć się w zalewie książkowych nowości. System, który pozwala wybrać spośród dziesiątek tysięcy tytułów ten dla siebie, jest już po pierwszych testach.

Zafascynowani? A może sceptyczni? Sami przekonajcie się, jak działa algorytm. Obejrzyjcie wirtualną prezentację na jego temat.

Algorytm opracowała firma Literacka, która skorzystała z – tak, Funduszy Europejskich.

Prezentację obejrzycie w niedzielę o godz. 14.59.

Na zakończenie Dni Otwartych będziemy mieć jeszcze dla Was wyjątkową niespodziankę, która… z pewnością ucieszy melomanów. Po więcej informacji i cały harmonogram zajrzyjcie na stronę Weekend z Funduszami.

Warto śledzić też profil Funduszy Europejskich na Facebooku.

Spotkajmy się on-line!

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.