Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Za nami wirtualny weekend pełen wrażeń - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Ponad 50 zaprezentowanych projektów z całego kraju, warsztaty, webinaria, spacery, koncerty i pokazy. Tak w skrócie można podsumować siódmą edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE) zorganizowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, które w tym roku po raz pierwszy odbyły się online.

"Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe święto Funduszy Europejskich w Polsce, podczas którego chcemy pokazać, jak wiele udało się zrobić dzięki dotacjom unijnym. Za nami trzy dni pełne atrakcji, emocji i niezapomnianych wrażeń. Dzięki DOFE udowadniamy, że środki unijne dofinansowują nie tylko duże inwestycje infrastrukturalne, lecz także projekty i inicjatywy zmieniające nasze najbliższe otoczenie. Do tej pory w obecnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 zostało zrealizowanych lub właśnie jest w trakcie realizacji 70 tysięcy inwestycji o łącznej wartości ponad 484 miliardów złotych"– podsumowała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Od 25 do 27 września za pomocą strony dniotwarte.eu uczestnicy DOFE mogli brać udział w różnorodnych atrakcjach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród nich znalazły się między innymi: wirtualny spacer po rodzinnej pasiece, zwiedzanie monastyru w Supraślu, warsztaty z tworzenia naturalnych kosmetyków, koncerty, spektakle dla dzieci, pokazy kuchni regionalnej czy doświadczenia na Pustyni Błędowskiej. W jednej z atrakcji specjalnych, wizycie w Energylandii, największym parku rozrywki w Polsce, wzięła udział minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Podczas niedzielnego wielkiego finału szefowa Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiła również zwycięzców dwóch konkursów na filmiki pokazujące projekty, które zostały zrealizowane dzięki wsparciu ze środków unijnych. Zgłoszono niemal 270 prac. Filmiki, które zwyciężyły w obu konkursach – „Bliżej niż myślisz” oraz „Pokaż swój projekt” – można obejrzeć na stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

DOFE organizowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, we współpracy z urzędami marszałkowskimi i instytucjami pośredniczącymi w krajowych programach operacyjnych, są częścią kampanii prowadzonej przez Komisję Europejską pod hasłem #europeinmyregion. Jej celem jest pokazanie, jak wiele projektów w całej Europie zrealizowano dzięki wsparciu unijnemu. 

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.