Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider
Arrow
Arrow
Slider

Jest to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.

W tym roku w ramach akcji odbędzie się około 600 wydarzeń w całej Polsce. Już wiemy, że wśród prezentujących swoje projekty będą m.in. Cytadela Warszawska, Port Lotniczy Rzeszów Jasionka, EC1 w Łodzi, Opera Krakowska, Państwowe Muzeum na Majdanku i wiele innych atrakcyjnych miejsc, zarówno w wielkich miastach jak i małych miejscowościach.

To, co jednak najbardziej przyciąga w DOFE, to możliwość zobaczenia miejsc na co dzień niedostępnych, np. zaplecza teatrów, lotnisk, a nawet stacji uzdatniania wody czy oczyszczalni ścieków. DOFE to jedyna okazja, żeby zobaczyć śmigłowiec ratunkowy z bliska w jednej z baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego czy zobaczyć co się dzieje za sceną Teatru „Baj Pomorski”.

Podczas akcji będzie można zwiedzić nowoczesne laboratoria, wziąć udział w warsztatach centrów nauki, zobaczyć nowoczesne produkty przedsiębiorców. Zapraszamy Was na spotkanie z twórcą innowacyjnego pojazdu przyszłości Triggo w Warszawie, do wcielenia się w rolę projektantów wnętrz wykorzystując technologię Virtual Reality w VoiceFinder S.A. w Krakowie, na wycieczkę do laboratorium genetyki Uniwersytetu Szczecińskiego, do zajrzenia do wnętrza Ziemi w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie. DOFE to szansa na poznanie nauki i technologii w prosty i przystępny sposób.

Zaczynamy już 11 maja!

Udostępnij

Logotypy

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.