Multi Glass Festiwal 2017

Podziel się:
Muzea i zabytki
Turystyka

Atrakcja

20.05.2017 r.
16:00 - 23:00

Poznaj Magię Tworzenia Szkła w Mieście Szkła! Centrum Dziedzictwa Szka w Krośnie zaprasza do odbycia niezapomnianej podróży po świecie szklanego rzemiosła i sztuki!

Głównymi atrakcjami jakie będą czekać w tym dniu turystów w budynku głównym, będą widowiskowe prezentacje produkcji szkła. Podczas pokazów na oczach widzów powstaną przedmioty artystyczne i dekoracyjne. Program zwiedzania obejmował będzie warsztaty obróbki i zdobienia szkła: warsztat malowania na szkle, warsztat grawerowania, produkcji witraży oraz produkcji szklanych figurek metodą palnikową. W budynku CDS przy ulicy Blich 2 znajdują się także sale wystaw czasowych, sklep ze szklanymi pamiątkami oraz sala kinowo-konferencyjna, w której będzie można zobaczyć film o historii szkła. W klatce schodowej na poziomie -4 zobaczyć będzie można wielkie malowidło anamorficzne (3D) o powierzchni 80 m², na którym warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wstęp bezpłanty w godz. 16-23. Serdecznie Zapraszamy!

Galeria zdjęć

Miejsce posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020


Ministerstwo Rozwoju

Pl. Trzech Krzyży 3/5
00-507 Warszawa