Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Dolne Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie, zostały odtworzony dzięki Europejskim Funduszom Rozwoju Regionalnego. Prace trwały od 2013 r. do 2019 r. a ogrody zostały oficjalnie otwarte 11 maja 2019 r. Dofinansowanie UE wyniosło 14 041 851,36 zł i pokryło 62% kosztów. Teraz zarówno warszawiacy, jak i turyści z różnych zakątków świata mogą się relaksować się w tych okolicznościach przyrody. Niewątpliwie jest to dzieło sztuki krajobrazu przepełnione fontannami, roślinnością, ławkami i ścieżkami spacerowymi – tak, aby każdy mógł relaksować się w Ogrodach na swój ulubiony sposób. Atutem ogrodu jest jego położenie – z jednej strony można podziwiać fasadę zamku, a z drugiej dostrzegamy brzeg Wisły. To wszystko w centrum miasta, ale jednocześnie jakby całe mile od charakterystycznego dla Warszawy zgiełku.

Natalia Łoniewska

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.