Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Dzięki Funduszom Europejskim na przestrzeni lat infrastruktura transportowa w Szamotułach i okolicy uległa znacznej poprawie. Rozbudowano, zmodernizowano i naprawiono wiele lokalnych dróg, co poprawiło bezpieczeństwo i wygodę podróżujących. Jako przykład takich działań może służyć dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 1848P na odcinku Szamotuły-Piotrkówko. Środki pozyskane z Funduszy Europejskich zostały także wykorzystane do rozbudowy dróg wojewódzkich nr 185 Obrzycko-Szamotuły oraz nr 187 na odcinkach Pniewy-Otorowo i Otorowo-Szamotuły. W trakcie rewitalizacji obecnie jest także szamotulski Rynek. Z projektów współfinansowanych przez UE korzystają również podróżujący koleją przez Szamotuły i pobliskie Baborówko oraz Pamiątkowo. Do ich dyspozycji zostały oddane nowoczesne Zintegrowane Węzły Przesiadkowe. Dzięki tym i wielu innym projektom, których realizację umożliwiły Fundusze Europejskie ma miejsce ciągła poprawa warunków na drogach i komfortu podróżujących.

Dominik Kaniowski

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.