Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Przedmiotem projektu jest rewitalizacja Pływalni Miejskiej (najstarszej w Polsce) wraz z przyległym Parkiem Hutnik wSiemianowicach Śląskich, objętych wpisem do rejestru zabytków „A”, decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wKatowicach z dnia 17.11.1997, pod numerem rejestru A/1649/97. Modernizacja Pływalni obejmować będzie głównie remonthali basenowej (w tym m.in. wzmocnienie konstrukcji basenu, hydroizolacja polimocznikiem, wentylacja mech. z rekuperacją),remont konserwatorski elewacji oraz termomodernizację obiektu. Prace związane z zagospodarowaniem Parku Hutnik,prowadzone były w 3 etapach, obejmując swym zakresem głównie adaptację istniejącej misy dawnego zbiornika wodnego (pojej zasypaniu) na funkcje rekreacyjne w postaci siłowni zewnętrznej, placu zabaw i fontanny „chodnikowej", przebudowę,uzupełnienie i modernizację alejek, wraz z przebudową wejścia głównego do parku oraz przebudowę oświetlenia parku. Teren Parku jest inealnym miejscem do spacerów, spędzania czasu z dzieciakami na Placu zabaw, a z Pływalni korzystać można przez cały rok niezależnie od pogody.

Wiktoria Sontag

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.