Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Czy na Śląsku można znaleźć miejsce do  aktywnego wypoczynku na łonie natury, miejsce z którego wspólnie mogą korzystać  zarówno plażowicze, wędkarze jak i zapaleni sportowcy? Takie miejsce jest BLIŻEJ NIŻ MYŚLISZ to Zalew Sosina! Zalew w ciągu ostatnich lat przeszedł gruntowną przemianę w ramach projektu: Przywrócenie wartości przyrodniczych i użytkowych poprzez rekultywację miejskiego akwenu Sosina w Jaworznie którego realizacja rozpoczęła się w 2018 roku. Za to już w 2022 roku Sosina zdobyła  nagrodę publiczności w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. W ramach rekultywacji oczyszczono zbiornik, wybierając z jego dna osady, odnowiono plaże. Pojawiły się dodatkowe atrakcje takie jak: boiska wielofunkcyjne do siatkówki i koszykówki, siatkówki plażowej i gry w bule. Świetnie sprawdzają się nowe pomosty dla wędkarzy, plac zabaw, siłownia pod chmurką i deptak, z którego mogą korzystać spacerowicze, rowerzyści, rolkarze i miłośnicy jazdy na hulajnogach. Nie zapominano także o remoncie dróg dojazdowych i  parkingu. Ośrodek zaopatrzony został w nowe rowerki wodne i kajaki. Nowa jest też sieć kanalizacyjna. W sąsiedztwie plaży stanęły toalety i prysznice oraz kosze na śmieci. Ustawiono nowe ławki i drewniane leżaki. Wszystko dzięki wsparciu funduszy europejskich  w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko  na lata 2014 - 2020, PRIORYTET: II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, DZIAŁANIE: 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.   Zapraszam więc na szybką podróż po Sosinie pokaże Wam  przestrzeń która  otacza mnie na co dzień towarzysząc mi w trakcie biegu……

Karolina Blecharz

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.