Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Film przedstawia obiekty, instytucje, które zostały objęte finansowaniem z Funduszy Europejskich tj.: Staw Służewiecki, II linia metra, Bulwary Wiślane, Uniwersytet Warszawski, Centrum Nauki Kopernik, Teatr Dramatyczny oraz budynki na Starym Mieście. Mokotów to moje miejsce.Tu mieszkam i od lat obserwuje zmiany jakie zachodzą w otaczającej mnie infrastrukturze. Moim ulubionym miejscem jest Staw Służewiecki, gdzie aktywnie spędzam wolny czas, jeżdżąc po ścieżkach rowerowych na rolkach i obserwując dziką przyrodę w środku miasta. Warszawa jest idealnym środowiskiem dla aktywnych mieszkańców. Tylko w stolicy powstało ok. 71,5 km ścieżek rowerowych. Rozwinięta komunikacja miejska pozwala na sprawne przemieszczanie się po całym mieście. Warszawa oferuje wiele miejsc ze strefą relaksu, należą do nich Bulwary Wiślane. Jest to popularne miejsce spotkań wśród młodych obywateli. Warszawa oferuje duży wachlarz placówek edukacyjnych i uczelni wyższych. Studiując na Uniwersytecie Warszawskim korzystałam z infrastruktury technicznej finansowanej ze środków unijnych. Zdecydowanie korzystnie wpłynęło to na mój rozwój zawodowy i osobisty. Wybrałam te miejsca i infrastrukturę, z których korzystam na codzień i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez nich. Jak wspominałam, dzięki Funduszom Unijnym Warszawa oferuje wiele możliwości: dostęp do najlepszych uzelni, kultury i przyjaznych miejsc rekreacyjnych. To były główne czynniki, dla których dziesięć lat temu przeprowadziłam się do stolicy. Dzięki Funduszom Unijnym wszystko jest w zasięgu ręki.

Wiktoria Stonio

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.