Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Film przedstawia zmieniającą się Warszawę z perspektywy jej mieszkańca, stanowi przekój... podróż, w którą zaprasza widza prezentując ogrom zmian, które dziesją się każdego dnia w mieście. W filmie przedstawiono m.in. następujące projekty: Budowa linii metra wraz z zakupem taboru i infrastrukturą. Zakup taboru autobusowego (130 niskopodłogowych autobusów niskoemisyjnych) wraz z infrastrukturą towarzyszącą - oraz 450 autobusów codziennie jeżdżących ulicami Warszawy. Rozwój sieci tras rowerowych Warszawy w ramach różnych rozbudów oraz modernizacji o łącznej powierzchni przekraczającej 600 km w tym ścieżki edukacyjne, rekreacyjne i kulturowe na obszarze m.st. Warszawy i Natura 2000 Fragmenty ujęć z projektu utworzenia parku wokół Stawu Służewieckiego wraz z przywróceniem zbiornikowi jego funkcji retencyjnej. Fragmenty przedstawiające dotacje dla SGGW, w tym: Wsparcie innowacji w sektorze rolno-spożywczym poprzez tworzenie sieci współpracy i rozwój Centrum Organizacji Badań i Szkoleń SGGW Zakup wyposażenia dla Centrum Analitycznego SGGW Rozwój e-usług dla studentów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – e-SGGW Centrum żywności i żywienia - modernizacja kampusu SGGW w celu stworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego Żywności i Żywienia (CŻiŻ) Centrum Naukowo-Dydaktyczne Wydziału Inżynierii i Kształtowania Środowiska - ,,Centrum Wodne'' SGGW Projekt modernizacji trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona wraz z zakupem 30 tramwajów niskopodłogowych   Osobiście na codzień korzystam z sieci ścieżek rowerowych, terenów zeilonych, Parku Skaryszewskiego, kampusu SGGW, Parku przy Dolince Służewieckiej, gdzie wykonuję zdjęcia ptaków z finansowanego przez EU pomostu i wielu innych projektów.

Olaf Sawajner

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.