Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Film przedstawia efekty inwestycji ”Zrównoważony Transport MIejski” wykonanej w Ostródzie. Celem projektu było zwiększenie dostępności do komunikacji publicznej oraz infrastruktury rowerowej, co przełożyło się na poprawę środowiska atmosferycznego i lepszą jakość życia mieszkańców. W ramach projektu: zakupiono 12 niskoemisyjnych autobusów (10 szt. autobusów spalinowych spełniających normę EURO 6 oraz 2 autobusy elektryczne), które zastąpiły użytkowane przez Żeglugę Ostródzko – Elbląską pojazdy, wymieniono 30 wiat przystankowych, zakupiono urządzenia do ładowania baterii w autobusach elektrycznych, wybudowano ścieżkę rowerową łącznej długości około 3,2 km, która połączyła Miasto Ostróda z Gminą Ostróda, zmodernizowano oświetlenie uliczne.   Projekt został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020.   Nam, jako młodzieży, inwestycja usprawniła codzienny dojazd do szkoły i na zajęcia pozalekcyjne. Częstotliwość kursów autobusów wzrosła wraz z komfotem podróży. Wiaty przystankowe znajdują swoje zastosowanie szczególnie w deszczowe dni, dając schronienie przed opadami.  

Artur Sułowski

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.