Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gdzie najlepiej spędzać czas wolny? A) Przed komputerem B) Na świeżym powietrzu. Oczywiście lepsza jest odpowiedz B. Jednak potrzeba do tego odpowiedniego miejsca. W Zduńskiej Woli odkąd pamiętam był park, jednak nie należał do najpiękniejszych. Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, to się zmieniło. Zduńskowolanie chętniej wychodzą na spacery, ponieważ po prostu dostali piękne miejsce. W nowym parku można zarówno spędzić czas ze znajomymi, pospacerować z dzieckiem, pojeździć rowerem jak i robić plenerowe sesje zdjęciowe.   W ramach projektu przebudowano istniejące alejki, przeprowadzono renowację dwóch  stawów, zamontowana została fontanna. Pojawiły się pomosty widokowe i  inne obiekty małej architektury (pergole, altanki, domek dla łabędzi). W filmie opowiadam i pokazuje na własnym przykładzie, jak bardzo zmieniła się ta przestrzeń. Uwielbiam tam wracać i mam nadzieję, że inni po obejrzeniu filmu również zechcą odwiedzić moje miasto i zobaczyć miejsce, które swoim klimatem przenosi do bajkowego świata gdzieś w Azji, a przecież znajduje się w samym centrum Polski.


Scenariusz: Monika Ciupa, Wystapiła: Monika Ciupa, Nagranie: Monika Ciupa, Muzyka: B-Roll (ska) - Islandesque, Wykonawca - Kevin MacLeod, Album - YouTube Audio Library

Monika Ciupa

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.