Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Projekt " Wsparcie opiekunów nieformalnych osób niesamodzielnych w subregionie tarnowskim" W ramach opieki zastępcze ośrodek zapewnia nieodpłatny całodobowy pobyt w ośrodku Bezpieczna Przystań osoby niesamodzielnej przez okres maksymalnie 14 dni. W ramach pobytu zapewnione jest wyżywienie,kontynuacja leczenia farmakologicznego, rehabilitacja oraz wsparcie psychologa. Istnieje możliwość udzielenia przez ośrodek opieki zastępczej w środowisku domowym. Ośrodek Bezpieczna Przystań znajduje się w Parku Sanguszków przy ul. Sanguszków 28a w Tarnowie. W ramach niego działa również wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.  W filmie, moja mama, opiekunka medyczna i pracownica ośrodka Bezpieczna Przystań, opowiada o swoim miejscu pracy. O tym jak dzięki projektowi Unii Europejskiej może pomagać osobom schorowanym oraz realizować się zawodowo. Mama jest jednym z beneficjentów tego projektu. Bez niego nie byłoby jej miejsca pracy, w którym wraz z resztą personelu poprawiają warunki życia osób niesamodzielnych oraz ich opiekunów. Jest ona również codziennym świadkiem wzruszających sytuacji i widzi jak bardzo ośrodek poprawił życie wielu tarnowian.  Jak sama mówi, "jest to miejsce pełne empatii, prowadzone profesjonalnie (...). Dzięki środkom z Unii Europejskiej mamy czwarty rok placówki w Tarnowie." Każdego tygodnia ośrodek wspiera wiele rodzin w opiece nad osobami niesamodzielnymi. Dziękujemy!

Ireneusz Janiczek

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.