Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Centralna Polska - przejazdem był prawie każdy, ale tak naprawdę mało kto wie ile jest tutaj ciekawych miejsc do zwiedzania. Razem z grupą przyjaciół postanowiliśmy wziąć na tapet powiat łęczycki. Będąc tutaj koniecznie trzeba zobaczyć skansen w Kwiatkówku i grodzisko w Tumie. To dzięki funduszom europejskim możliwa była rekontrukcja grodziska, a wybudowana kładka czyni spacer między Tumem a Zagrodą Chłopską czystą przyjemnością. Dla zmotoryzowanch znajdą się tutaj miejsca parkingowe, a dojazd nie będzie stanowił żadnego problemu ze względu na poszerzenie nawierzchni drogi. Przenieśmy się zatem do czasów wielkich rycerzy mieszkających w grodach i zobaczmy razem jak żyło się dawniej na polskiej wsi. Oprócz pokazów uzbrojenia i walk wojów możemy wziąć tutaj udział w warsztatach między innymi z kaligrafii czy heraldyki. Różnorodność atrakcji sprawia, że to miejsce tętni życiem i można odwiedzać je wielokrotnie mając pewność, że nigdy nie będziemy się tutaj nudzić. Projekt ”Tum – perła romańskiego szlaku ziemi łęczyckiej”Całkowita wartość projektu: 11 891 103,11 złKwota dofinansowania: 7 362 700,00 zł Głównym celem projektu było zwiększenie atrakcyjności turystycznej ziemi łęczyckiej, w tym: - rekontrukcja średniowiecznego grodziska w Tumie, - poprawa dojazdu do atrakcji turystycznych w Tumie i Kwiatkówku, - odnowienie i wydłużenie szlaków turystycznych.

Katarzyna Lichosik

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.