Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Wideo prezentuje siedem wybranych projektów finansowanych przez środki Unii Europejskiej w mieście Warszawa. Dotyczą one kluczowych zarówno dla mieszkańców, jak i dla mnie, przedsięwzięć związanych z takimi dziedzinami życia, jak: transport, turystyka, rekreacja, oświata czy sport. Pierwszym z nich jest położony obok mojego miejsca zamieszkania Staw Śłużewiecki, po którym spaceruję jak tylko mam czas. Drugi - to ulica Krakowskie Przedmieście, po której chętnie przechadzam się w weekendy. Kolejnym jest II linia metra, umożliwiająca dojazd do rodziny w dzielnicy Bemowo. Projekt związany z pałacem Czapskich zapewnia mi niezapomniane wrażenia wizualne za każdym razem, gdy jestem tuż obok. Codziennie korzystam z wybudowanych ścieżek rowerowych, natomiast odnowiony Fort Włochy daje mi chwilę relaksu w towarzystwie zieleni, daleko od ruchu samochodowego podczas niedzielnych spacerów. Ostatni pokazany na wideo projekt, ulicę Marynarską codziennie wykorzystuję podczas dojazdu na uczelnię. Jestem przekonany, że pokazane projekty są strzałem w dziesiątke w kwestii poprawienia ogólnego stanu życia w naszej stolicy i liczę na to, że Warszawa w dalszym ciągu realizając różne projekty sprawi, że polubię życie tutaj jeszcze mocniej.

Adrian Jarzyna

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.