Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Od dziecka obserwuje jak moje miasto, w którym się wychowałam rozwija się, z każdej strony coraz więcej udogodnień. Nowe drogi, obwodnica, pomoce naukowe i wiele innych. Życie stało się o wiele lepsze i wygodniejsze. W krótkim filmie przedstawiłam niektóre z najpiękniejszych inwestycji w moim mieście. Jednym z nich jest Astro-baza Kopernik znajdująca się w mojej szkole. Została ona zbudowana dzięki projektowi ASTRO-BAZA. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zostało przekazane 2 724 187,70 zł. Obserwowanie obiektów astronomicznych za pomocą zaawansowanego technicznie sprzętu obserwacyjnego pozwala na rozwijanie pasji oraz daję możliwości obserwacji nieba w najbliższym regionie, dla tak naprawdę każdego zainteresowanego. Kolejnym ciekawym miejscem na filmie jest nowo zrewitalizowany park. Projekt, który obejmował te działania to „Rewitalizacja zielonych płuc miasta Brodnicy”. Zadanie dofinansowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania to 5.831.710,61 zł. Park aktualnie jest miejscem bardzo przyjemnym do spędzania czasu i nie tylko, sprzyja on również owadom i ptakom dzięki specjalnym kwiatom i karmnikom. Wszyscy mieszkańcy są zachwyceni nowymi płucami Brodnicy. Ostatnim już miejscem przedstawionym jest miejska plaża. Projekt pod nazwą "Zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne brzegów jeziora Niskie Brodno w Brodnicy" powstał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu: 5 687 770,24 zł, a dofinansowanie z UE: 4 532 945,45 zł. Wybudowano nowe pomosty oraz oddzielono miejsca do pływania. Oczywiście nie zapomniano o brzegu, odnowili ławki., plac zabaw oraz dodali min. Parasole. Muzyka użyta w filmie: https://www.youtube.com/watch?v=jqCGJtr4rJw&list=LL&index=2   https://www.youtube.com/watch?v=sWBxZjnrrbc&list=LL&index=1 

Julia Brzezińska

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.