Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Dzień dobry! Film ten stworzyłem w celu zaprezentowania skutków jakie przynoszą fundusze europejskie. Są one potrzebne do ratowania miejsc zapomnianych takich jak uwieczniony na filmie cmentarz wojenny nr.123 na wzgórzu pustki, gdzie toczyły się walki w ramach bitwy gorlickiej 1915 roku, które doprowadziły do przełamania na froncie wschodnim. Jest to o tyle istotne, że dofinansowanie z Unii Europejskiej pozwoliło na nowo zainteresować historią i stworzyć rozpoznawalny i popularny obiekt turystyczny (jest to obowiązkowy punkt wycieczek szkolnych, w których sam uczestniczyłem) bez jakiegoś oszpecania czy w jakikolwiek sposób odjęcia temu miejscu niepowtarzalnego charakteru. Przykościelny parking można powiedzieć, że wołał o gruntowny remont. Fundusze europejskie po raz kolejny udowodniły, że są nieocenione w takich sytuacjach. Obiekt pięknie wkomponował się w otoczenie parafii, a do tego jest chwalony przez mieszkańców za jego funkcjonalność i ogólną poprawę bezpieczeństwa. Dzisiejsza Łużna jest nie do prównania z tą kilka lat wcześniej. Moim zdaniem jest swoistym wzorem dla innych wsi jak środki europejskie wpływają na całokształt naszych małych ojczyzn. Pozdrawiam!

Kacper Jerzak

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.