Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Stara droga o dumnej nazwie Mostowa służyła mieszkańcom Starego Młyna, Dyszowa i Rogowa od dziesiątek lat. Był to skrót do piekarni, do miasta na targowicę, do kościoła lub urzędu, do pracy, w odwiedziny lub do dziewczyny/chłopaka w Końskich. Jeszcze jesienią i zimą ubiegłego roku, jak wielu innych, też korzystałem z niej idąc z Odludni do pracy na nocną zmianę w odlewni. Szedłem tą drogą ze strachem, po ciemku, w błocie i kałużach, oświetlając sobie drogę małą latareczką. Proszę się zatem nie dziwić mojej radości z powodu tej wspaniałej inwestycji. Włączcie wyobraźnię i porównajcie "kiedyś" oraz "dziś".

Kazimierz Wilk

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.