Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film przedstawia szereg inwestycji na terenie Miasta Rzeszowa i okolic wspartych przez finansowanie z funduszy unijnych. Z inwestycji tych korzystam na co dzień tak jak setki mieszkańców Rzeszowa, byłem również świadkiem ich powstawania, a dzisiaj jestem zadowolonym użytkownikiem. W głównej mierze jest to infrastruktura transportowa lub miejska, ale również instytucje naukowe. Na filmie można zobaczyć inwestycje takie jak rozbudowa sieci dróg i autostrad łączących nasz region z pozostałymi częściami kraju. Kiedyś do Rzeszowa z rodzinnej miejscowości jechałem ponad dwie godziny, dzisiaj jest to niespełna godzina. Również modernizacja transportu miejskiego jest sporym osiągnięciem w naszym mieście. Od niedawna przestały jeździć autobusy z silnikami diesla zanieczyszczającymi powietrze, dzisiaj są to niskoemisyjne autobusy zasilane gazem CNG lub bezemisyjne autobusy elektryczne. Transport ten jest połączony siecią informatyczną pozwalającą na wyświetlanie informacji o aktualnym rozkładzie jazdy na elektronicznych tablicach informacyjnych. Sieć ta pozwala również na zakup ebiletu w automatach umieszczonych na przystankach i na pokładzie autobusów. Takie innowacje były spotykane do tej pory w dużych miastach Europy Zachodniej, dzisiaj dzięki funduszom z Unii Europejskiej zawitały one również do Rzeszowa.

Paweł Balicki

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.