Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W ramach unijnego projektu BugUnitesUs „Łączy nas Bug – utworzenie dwóch transgranicznych kajakowych szlaków turystycznych”, turyści przyjeżdżający na Podlasie, mogą skorzystać z darmowych rejsów po Bugu w Drohiczynie. To szeroko zakrojona inicjatywa transgraniczna łącząca Polskę, Ukrainę, Białoruś. W jej ramach powstało również m.in. Centrum Turystyki Kajakowej w Drohiczynie. Liderem projektowym jest Gmina Drohiczyn, a partnerują jej Komitet Wykonawczy Rejonu Drohiczyńskiego (strona białoruska) Rada Powiatu Sokalskiego (strona ukraińska). Łączny koszt całego programu „Łączy nas Bug – utworzenie dwóch transgranicznych kajakowych szlaków turystycznych”, to 1.414.765,86 euro, dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 1.273.289,27 euro. Katamaran, którym odbywają się przepływy po rzece kosztował 260 tys. zł. Na rozbudowie potencjału turystycznego Gminy Drohiczyn korzystają turyści, lokalni przedsiębiorcy goszczący turystów i sama gmina, która najbardziej ożywiona staje się w letnim okresie.

Eleni Kryńska

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.