Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film przedstawia poddębicki geotermalny „ogród zmysłów” czyli ponad 4-ro hektarowy zespół pałacowo parkowy, który został zrewitalizowany dzięki funduszom z unii europejskiej oraz dotacji wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej i środkom własnym gminy. Poddębicki „ogród zmysłów” składa się z pięciu części odpowiadających ludzkim zmysłom: wzroku, słuchu, węchu, dotyku i orientacji. Znajdujący się w obrębie parku pałac rodu grudzińskich to prawdziwa perła renesansu z 1610 roku, który obecnie pełni funkcje poddębickiego domu kultury i sportu. W odnowionym XIX-to wiecznym kościele ewangelicko-augsburskim znajduje się pijalnia wód termalnych z widownią na ponad 100 osób. Kościół ten odnowiono z funduszy europejskich za kwotę ponad 2,3 mln zł. Na bulwarze rzeki ner utworzono ścieżki pieszo-rowerowe i pojawiły się nowe ławki i oświetlenie.

Ewa Stolarek

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.