Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gmina Wojsławice jest przepiękną miejscowością położoną w powiecie chełmskim, która dzięki pozyskanym środkom z Funduszy Europejskich "rozwinęła skrzydła" i może poszczycić się atrakcyjnymi walorami turystycznymi.Pieniądze uzyskane z projektu pn.”Na szlaku kultur i tradycji Ziemi Wojsławickiej-ochrona i wykorzystanie zasobów dziedzictwa kulturowego gminy Wojsławice" pozwoliły na remont i modernizację oraz wyposażenie 3 zabytkowych budynków: Synagogi w Wojsławicach, budynku dawnego Wiejskiego Domu Kultury w Rozięcinie oraz budynku dawnej szkoły w Majdanie Ostrowskim.Ośrodek Dawnych Kultur i Tradycji w Rozięcinie, Ośrodek Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim oraz Izba Tradycji Ziemi Wojsławickiej zachwycają wyjątkowymi wystawami oraz eksponatami.Warto wybrać się również nad staw, który zyskał nowy wygląd i zachęca do ćwiczeń na świeżym powietrzu, wędkowania, grillowania oraz odpoczynku w drewnianej altanie.

Dorota Staińska

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.