Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Osoby niepełosprawne, jak nikt inny, narażone są na wykluczenie społeczne. Bez pomocy i opieki ich życie staje się wegetacją. A one, jak każdy z nas, chcą być szczęśliwe, rozwijać się, mieć poczucie bezpieczeństwa oraz być kochanym. Jednym słowem: korzystać z życia. Moje miejsce - Arka jest projektem realizowanym z Funduszy Europejskich. To Dom (położony w malowniczym miasteczku Supraśl w województwie podlaskim), w którym osoby niepełnosprawne (podopieczni) mieszkają razem z osobami pełnosprawnymi (opiekunowie), tworząc swoistą Rodzinę. Dzięki zapleczu, którym jest poczucie bezpieczeństwa, Podopieczni mogą realizować własne aktywności, rozwijać pasje, aktywnie wykorzystywać czas, po prostu korzystać z życia pełnymi garściami. A wszystko robione razem. Są aktywnie włączani w życie społeczne tworząc z nim symbiozę, a nie margines. Oczywiście są wzloty i upadki ale Rodzina, która trzyma się razem, a jeszcze mocniej w chwilach trudnych, przetrwa wszystko. Taka właśnie jest Arka. A to wszystko m.in. dzięki Funduszom Europejskim, poprzez które powastało to miejsce. Mówią, że obraz jest wart tysiąc słów zatem zachęcam do obejrzenia filmiku. Mam nadzieję, że choć w połowie poczujecie tą atmosferę, która panuje w Arce :)  

Grzegorz Szewczuk

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.