Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

W filmie przedstawiam kilka spośród mnóstwa inwestycji, jakie zostały zrealizowane w miejscowości Zduńska Wola w woj. łódzkim. To nieco zapomniane miasto w ciągu kilku ostatnich lat zmieniło się nie do poznania, stając się atrakcyjnym miejscem do zycia i spędzania czasu ;) W filmie przedstawiam cztery projekty, kolejno: Rewitalizację Centrum Miasta Zduńska Wola, podprojekt: Odbudowa Ratusza - Zduńskowolskiego Centrum Integracji. To wspaniałe, nowoczesne miejsce nie tylko jest siedzibą władz miasta, ale także wyposażone jest w nowoczesną salę kinową, sale estradowe, kawiarnie, a teren dookoła zachęca do przebywania w centrum miasta. Rewitalizację Centrm Miasta Zduńska Wola, podprojekt: Przebudowa Kamienic przy Placu wolności. Zduńskowolskie kamienice o walorach historycznyhc nabrały dawnego blasku a spacer pomiędzy nimi to prawdziwa przyjemność i wizytówka miasta. Termomodernizacja budynków szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe w Zduńskiej Woli. To odrestaurowanie znanego w Zduńskiej Woli "elektronika". To ważne, aby młodzież miała odpowiednie warunki do nauki a edukacja odbywała się w atrakcyjnych wizualnie obiektach. Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Zduńskiej Woli. Zbudowana od nowa infrastruktura, przearanżowanie istniejących oczek wodnych, stworzenie miejsca do aktywnego wypoczynku dla wszystkcich sprawiło, że ta część miasta odżyła i stanowi obecnie bardzo atrakcyjne miejsce do relaksu na codzień. Ważnym jest również fakt, że modernizacji dokonywały przedsiębiorstwa lokalne, co ma także bardzo pozywytny wydźwięk i stymuluje do aktywnej przedsiębiorczości w mieście. Aktywna dolina rzeki Warty. To inwestycja mająca na celu pobudzić ruch turystyczny na terenie powiatu zduńskowolskiego poprzez m.in. budowę infrastruktury rowerowej, ciągów pieszych, oznakowania atrakcji turystycznych. Te zmiany są widoczne gołym okiem i to cieszy, że w miejscu zamieszkania jest tak wiele miejsc do odpoczynku, aktywnego spędzania czasu i relaksu. Serdecznie zapraszam do Zduńskiej Woli, bo warto! ;) 

Michał Romanowski

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.