Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

BUDOWA WĘZŁA TRANSPORTU ZBIOROWEGO W BYTOWIE
W ramach projektu dotyczącego budowy zintegrowanego węzła transportu zbiorowego w Bytowie przewiduje się realizację następujących zadań: 1.Przebudowa dworca wielofunkcyjnego(kolejowego i autobusowego) 2 Budowa infrastruktury węzła obejmującego: -zagospodarowanie otoczenia budynku dworca wielofunkcyjnego, -budowę dworcakomunikacji autobusowej, -przebudowę ul.Dworzec wraz z lokalizacją: przystanku komunikacji miejskiej, postoju TAXI -budowę parkingu typu „park and ride”,miejsce obsługipodróżnych -budowę parkingu rowerowego, -budowę ścieżek rowerowych: dworzec (parking) rowerowy–ul. Stary Dworzec, dworzec(parking)rowerowy–ul. Drzymały,dworzec(parking) rowerowy – ul. Dworcowa. 3.Budowę zejścia na perony dworca kolejowego 4.Uruchomienie komunikacji miejskiej w Bytowie Powstały w ramach projektu węzeł integracyjny odegra znaczącą rolę w zaspokojeniu potrzeb lokalnej społ. w zakres dostępności do ośrodka lokalnego-Bytowa i stolicy regionu-Gdańska 5.Kampania promocyjno-informacyjna.                             Inwestycja ta była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Zadanie zostało dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Pomorskiego. Łączna wartość dofinansowania to ponad 15 mln złotych. W ramach inwestycji przebudowano dworzec i okoliczną infrastrukturę, przybudowano ulicę Dworzec, zbudowano parking dla rowerów i samochodów oraz uruchomiono komunikację miejską w Bytowie.


ZRÓWNOWAŻONE, EDUKACYJNE I TURYSTYCZNE UDOSTĘPNIANIE UNIKATOWYCH W SKALI KRAJU JEZIOR LOBELIOWYCH
Celem realizacji przedsięwzięcia jest zabezpieczenie zasobów i walorów przyrodniczych poprzez ukierunkowanie ruchu turystycznego i rekreacyjnego. Pozwoli to na racjonalne izgodne z planem ochronnym udostępnienie unikatowych w skali Europy jezior lobeliowych, zlokalizowanych na terenie gm. Bytów. Przedmiotowe przedsięwzięcie przyczyni się doosiągnięcia wskaźnika produktu: długość wybudowanych szlaków turystycznych– 11 295m. W ramach projektu obszar chroniony Bytowskie Jeziora Lobeliowe zostanie skomunikowanyz Bytowem i miejscowością Mała Wieś. Dopuszczona będzie komunikacja piesza i rowerowa na szlaku. Uporządkowane zostanie oznakowanie szlaku i dróg przecinających nasyp.Szlakowi towarzyszyć będzie ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, w ramach której oznakowane zostaną cenne przyrodniczo siedliska i wskazane zakazy i nakazy obowiązujące na poszczególnych formach ochrony przyrody. Koncepcja trasy rowerowej zakłada wykorzystanie istniejących dróg oraz nasypu po nieczynnej linii kolejowej.                                               Ścieżka cieszy się bardzo dużą popularnością wśród szerokiej grupy odbiorców. Spotkać tam można rodziny z dziećmi, biegaczy, osoby jeżdżące na rowerach, rolkach itp. Miejsce to, ze względu na swoje unikatowe położenie wśród bogatych walorów przyrodniczych jest miejscem gdzie miło i aktywnie można spędzić czas, jak również odpocząć, delektując się otaczającym pięknem otoczenia. 

Krzysztof Rydwelski

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.