Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Szanowni Państwo, do konkursu zgłaszam moje miasto Jelcz-Laskowice. Niewielka miejscowość leżąca w województwie dolnośląskim. Niektórzy miasto mogą kojarzyć z marką samochodów "JELCZ", gdyż to właśnie tutaj znajdują się Jelczańskie Zakłady Samochodowe obecnie "JELCZ" Sp. z o.o. producent znanych w Polsce autobusów i samochodów ciężarowych.
Przed nagraniem filmu konkursowego trochę czasu zastanawiałam się cóż to można w nim zamieścić, ale okazało się, że miejsc, które powstały dzięki funduszom europejskim w moim mieście jest całkiem sporo. Nagrywając materiał nawet specjalnie nie musiałam szukać "białych tabliczek" bo na spacerze, jeżdżac rowerem czy autem spotykam je "na każdym kroku".
Film konkursowy zawiera następujące projekty zrealizowane dzięki funduszom europejskim:  • budowa P&R, B&R i ścieżek rowerowych na terenie Gminy Jelcz-LaskowiceCel projektu: Redukcja niskiej emisji transportowej oraz poprawa transportowej mobilności mieszkańców w ramach kompleksowej strategii promowania i rozwoju transportu rowerowego na terenie gminy Jelcz-Laskowice.
   • poprawa transportowej mobilności mnieszkańców poprzez budowę sieci dróg rowerowych oraz budowę obiektów Parkuj i jedź (P&R) i B&R na terenie gmin Jelcz-Laskowice, Kąty Wrocławskie, Sobótka.Cel projektu: Redukcja niskiej emisji transportowej oraz poprawa transportowej mobilności mieszkańców w ramach kompleksowej strategii promowania i rozwoju transportu rowerowego na terenie gmin Jelcz-Laskowice, Kąty Wrocławskie, Sobótka
   • Budowa Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Oławskiej w Jelczu - LaskowicachCel projektu: Pobudzanie w mieszkańcach gminy postaw zachęcających do zdrowego trybu życia i uprawiania sportu. Hala jest tez miejscem w którym odbywają się imprezy kulturalne.
 
Zapraszam na film a w nim na spacer po Jelczu-Laskowicach :)
 
 

Justyna Sługocka

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.