Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

 Trzebiatów miasto słonia i murali położone jest w północno-zachodniej Polsce nad rzeką Regą. W przeszłości było członkiem Hanzy, dzięki której prężnie się rozwijało. Obecnie jest to miasto wielokulturowe, do którego corocznie przyjeżdża coraz więcej turystów poszukujących wyjątkowych miejsc. Takim bez wątpienia jest Trzebiatów wraz z nadmorskim Mrzeżynem, który dzięki funduszom Europejskim zauważalnie się w ostatnich latach zmienia.  Rewitalizacja Pałacu Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej, remont kaplicy Św. Gertrudy, murów obronnych wraz z Basztą Kaszaną, zmiana wystrojurynku miejskiego czy budowa ścieżki rowerowej Nowielice Mrzeżyno, przystani kajakowej nad rzeką Regą a ostatnio remontu Portu morskiego wraz z falochronami w Mrzeżynie to tylko kilka z przykładów miejsc, które dzięki Unijnym dotacjom zostały odnowione.

Robert Erchardt

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.