Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Projekt nr 2020-1-PL01-KA102-081363 „Mobilność kluczem do sukcesu” dotyczył trzytygodniowych zagranicznych praktyk uczniowskich oraz dwutygodniowych praktyk nauczycieli zawodu z Zespołu Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli w Maladze w Hiszpanii. W projekcie wzięło udział 55 uczniów klas III oraz II ZS Nr 3 uczących się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik spedytor, technik hotelarstwa, technik fotografii i multimediów, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej, technik architektury krajobrazu oraz 9 nauczycieli uczących w zawodach handlowych, gastronomicznych, hotelarstwa i architektury krajobrazu. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – przyznana kwota dofinansowania wynosi 148 351 Euro. Głównym celem projektu było: podniesienie praktycznych umiejętności i kompetencji zawodowych oraz językowych 55 uczniów ZS Nr 3, oraz aktualizacja i poszerzenie wiedzy specjalistycznej 9 nauczycieli w zakresie nauczanych zawodów,  a także uzupełnienie praktycznych umiejętności związanych z wykonywaniem pracy na stanowiskach powiązanych z tymi zawodami. W wyniku realizacji projektu Beneficjenci projektu odbyli staże w Hiszpanii w zakładach pracy i podnieśli umiejętności zawodowe. Ponadto nabyli wiedzę w zakresie kultury i obyczajów społeczeństwa hiszpańskiego oraz zostali uwrażliwieni na różnice kulturowe. Podnieśli swoje kompetencje posługiwania się językiem angielskim i hiszpańskim, szczególnie językiem zawodowym. Ponadto Beneficjenci ukształtowali postawę zawodową i zdobyli cenne doświadczenie zawodowe. Udział w praktyce zagranicznej zwiększa szanse absolwentów szkoły na zatrudnienie nie tylko w regionie czy Polsce, ale również w kraju partnera lub innych krajach UE.

Magdalena Stec

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.