Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Czym są Fundusze Europejskie każdy z nas słyszał – budowane są drogi, ścieżki rowerowe, mosty, szkoły, to oczywiste. Ale nie każdy wie, że lotnisko takie jak to w Jasionce, które funkcjonuje od czasów II wojny światowej, właśnie dzięki Funduszom Europejskim miało szansę urosnąć z zaściankowego portu do rangi lotniska międzynarodowego, o którym teraz słyszy cały świat. Nie mam na myśli sytuacji politycznej na arenie międzynarodowej, w jakiej się znajdujemy, ale chodzi mi o możliwości lotów wakacyjnych czy świątecznych do różnych miast w Polsce (Warszawa, Olsztyn, Gdańsk) i na świecie (m. in. do Nowego Yorku, Burgas, Oslo, Antalyi, Wenecji, Zakynthos, Rijeki, East Midlands czy Eindhoven). Dzięki Funduszom rozbudowano i zmodernizowano port lotniczy Rzeszów-Jasionka, a w planach czy w trakcie realizacji są kolejne inwestycje i projekty. Każdego dnia wykonywanych jest wiele rejsów, różnorakich przewoźników, a to umożliwia nam podróżowanie.

Julia Zielińska

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.