Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

W Koninie znajduje się wiele obiektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Jednym z nich są Bulwary Nadwarciańskie – główne miejsce spotkań zarówno osób dorosłych, jak i młodzieży. Tutaj możemy udać się do kawiarni lub do restauracji z pięknym widokiem na rzekę Wartę.   Centrum Kultury i Sztuki Oskard to kulturalna enklawa, zarówno dla młodszych jak i starszych widzów oraz przede wszystkim fanów sztuki pod każdą postacią. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej miasto miało możliwość wyremontować dom kultury, zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz, wprowadzając jednocześnie wiele innowacji.   Geolokalizacyjną cechą naszego miasta jest położenie po dwóch stronach rzeki warty. Dzięki pozyskanym środkom z Unii Europejskiej miasto zyskało dwujezdniową przeprawę umożliwiająca szybkie przemieszczanie się pomiędzy starą a nową częścią miasta. Most ten został nazwany "Mostem Unii Europejskiej".

Stanisław Jerzy Wojciechowski

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.