Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Szczecin to miasto, w którym większość inwestycji możliwa jest jedynie dzięki dofinansowaniom z Funduszy Europejskich. W samym 2022 realizowane jest ponad 608 projektów, których kwoty można liczyć w setkach milionów złotych. Film przedstawia jedne z najczęściej uczęszczanych miejsc w Szczecinie, których powstanie, bądź konserwacja nie byłaby możliwa bez wsparcia z Unii Europejskiej. Są to m.in. Opera na Zamku, Muzeum Narodowe, Katedra, Książnica Pomorska (biblioteka), Basen SKS, fontanna na Wałach Chrobrego oraz budowa i renowacja przystanków komunikacji miejskiej. Każdego dnia tysiące szczecinian korzystają przynajmniej z jednego z tych przybytków, co potwierdza jak istotna była ich renowacja bądź utworzenie.

Barbara Szczepanowska

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.