Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Film ma na celu pokazanie, jak dzięki dotacją z Funduszy Europejskich zmienił się Szczecin.   Jeszcze kilka lat temu, większość osób uważała go za "wioskę z tramwajami". Dziś miasto jest posiadaczem prawie dwóch tysięcy inwestycji, które uatrakcyjniły je zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Od modernizacji dróg i skrzyżowań, przez dofinanowanie nowoczesnego taboru komunikacyjnego, do powstawania nowych wizytówek miasta i centr kultury, jak: filharmonia czy Opera na Zamku.   Czy wszystkie z nich miałyby szansę powstać gdyby nie Fundusze Europejskie? Na to pytanie na szczęście, już nigdy nie poznamy odpowiedzi. 

Adrianna Siatkowska

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.