Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Film przedstawia efekty wykorzystania Funduszy Eurpejskich widziane oczami  młodej osoby- mieszkanki jednej z podkrakowskich miejscowości gminy Wielka Wieś. Ukazane są inwestycje, z których korzystają przede wszystkich młode osoby, ale również seniorzy. Jedną z nich jest profesjionalna bieżnia powstała w Białym Kościele znajdująca się nieopodal terenu rekreacyjnego (również dofinansowanego ze środków zewnętrznych)  służąca mieszkańcom na codzień niemal całodobowo (bieżnia jest oświetlona). Korzystają z niej uczniowie pobliskiej szkoły, a także dorośli trenując biegi indyudualnie i grupowo. Inną inwestycją jest Samorządowy Klub Dziecięcy w Białym Kościele wspierający pracujących rodziców, czy wielofunkcyjny budynek w Wielkeij Wsi o wieloaspektowym przeznaczeniu- od malucha do seniora. To tylko nieliczne przykłady wykorzystania Fundyszy Europejskich w Gminie Wielka Wieś. Są namiastką tego co dzieje się w tym obszarze na terenie całej gminy i dokonałym świadectwem efektywnego wykorzystania środków unijnych zmieniających nasze codzienne życie. 

Aleksandra Gietka

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.