Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Film przedstawia kilka projektów i efektów dofinansować unijnych zrealizowanych na terenie powiatu kaliskiego - głównie w pobliskich wioskach i mniejszych miejscowościach. Na nagraniu ukazane są dotacje ułatwiające i uprzyjemniające życie codzienne mieszkańców i turystów takie jak utworzenie Publicznego Przedszkola Samorządowego w Russowie, konserwacja i modernizacja Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej (Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie), rewitalizacja parku zabytkowego w Żelazkowie, modernizacja dróg i trakcji kolejowych na terenie powiatu kaliskiego, utworzenie krajoznawczych ścierzek rowerowych, dofinansowanie jednostek ratowniczych. Sumą wszystkich tych dofinansowań z których na codzień korzystam ja i moi bliscy jest wyraźnie większy komfort życia, poprawa estetyki przestrzeni publicznej, zwiększenie atrakcyjności regionu, aktywizacja każdego z pokoleń czy też zapewnienie sprzętu bezpieczeństwa publicznego. 

Aleksandra Dębowska

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.