Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Film przedstawia dwa projekty dofinansowane z funduszy europejskich związane z gminą Pobiedziska oraz koleją: "Modernizacja wybranych dworców przy liniach kolejowych nr 353, 131 oraz 3"- na terenie gminy Pobiedziska środki zostały wykorzystane na remont budynku dworcowego na stacji Pobiedziska oraz budowę całkowicie nowych budynków na przystanku osobowym Pobiedziska Letnisko oraz na stacji Biskupice Wielkopolskie. "Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Wielkopolsce poprzez zakup nowego i modernizację taboru dla wojewódzkich przewozów kolejowych"- zakupiono nowe jednostki trakcyjne dla jednego z przewoźników obsługujących pasażerów w gminie Pobiedziska. Mieszkańcy gminy korzystają z pociągów w codziennych dojazdach do pracy i do szkoły, kasa na dworcu w Pobiedziskach umożliwia zakup biletów, a osoby dojeżdżające na dworzec na rowerze zostawiają swój pojazd na parkingu zlokalizowanym przy dworcu w Biskupicach.

Stanisław Gębka

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.