Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

W filmie pokazałem kilka projektów wykonanych w Poznaniu dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich. 
1. Rewitalizacja ubezpieczeń betonowych brzegów rzeki Warty - dzięki tej inwestycji stare umocnienia na lewym i prawym brzegu Warty zostały wymienione na takie, które są znacznie wytrzymalsze i pozwalające na naturalny porost traw.
2. Wartostrada - szlak pieszo-rowerowy biegnący brzegiem Warty po obu jej stronach. Sam często korzystam z tej trasy ponieważ rower jest moją pasją :)
3. Brama otwarta na rzekę, edukacja ekologiczna na terenach Poznania - dzięki tej inwestycji w okolicy Bramy Poznańskiej powstały Ekologiczna Ścieżka Edukacyjna oraz Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa.
4. Budowa mostu Cybińskiego między Śródką a Ostrowem Tumskim w Poznaniu - w 2007 roku dzięki funduszom europejskim zbudowano most Jordana (nazwa ta funkcjonuje od 22 listopada 2007 r.) Obecnie na barierkach mostu znajduje się wiele kłódek miłosnych, dzięki którym most stał się jednym z symboli Poznania.
5. Modernizacja budynku Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu oraz konserwacja i digitalizacja cennych zasobów bibliotecznych i Rozbudowa Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu - Przy pomocy pieniędzy z funduszy europejskich najpierw w 2013 otwarto nowe skrzydło Biblioteki z nowoczesną wypożyczalnią, czytelniami i przestrzenią wystawienniczą. Z kolei w 2022 zakończyła się modernizacja całego budynku i konserwacja cennych zbiorów bibliotecznych.
6. Korekta funkcjonowania układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje - projekt znacząco zmniejszył zanieczyszczenie powietrza i pozwolił na szybszy przejazd przez rondo Rataje bez większych przestojów.

Marcel Górecki

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.