Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Film przedstawia następujące projekty: 1)  "Gmina Złoczew stawia na uczniów" -  w ramach projektu sfinansowano m.in. udział uczniów z czterech szkół podstawowych w zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych, dodatkowych poza lekcjami – rozwijających zainteresowania i uzdolnienia, nakierowanymi na przedmioty przyrodnicze, językowe i matematyczne z wykorzystaniem Technolgii Informacyjno-Komunikacyjnych.  2) "Zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z agregatem wysokociśnieniowym i zbiornkiem wody dla Ochotnicznej Strażyu Pożarnej w Złoczewie" - uzyskano wsparcie na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z agregatem wysokociśnieniowym i zbiornikiem wody oraz wyposażeniem. Realizacja projektu przyczyniła się do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych,  3) "Remont istniejącego Pałacu w Złoczewie na potrzeby społeczno - kulturalne Miasta i Gminy" - w projekcie sfinansowano remont zabytkowego budynku pałacowego i przekazano go na potrzeby społeczno – kulturalne miasta i gminy. 4) "Przebudowa odcinka drogi powiatowej Złoczew - Stolec, długości 2,9 km" - dzięki unijnemu wsparciu przebudowano drogę łączącą dwie miejscowości Złoczew i Stolec. 5) "Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku węzeł Walichnowy – Łódź (A1)" -  uzyskano dofinansowanie na budowę odcinka drogi ekspresowej S-8 Walichnowy – Łódź o 114 km długości. Został zrealizowany w ramach 9 odcinków realizacyjnych, w tym Złoczew-Sieradz. 6) „Przebudowa Amfiteatru w Sieradzu” - W ramach projektu wykonano ze sztucznego tworzywa plandekę nad miejscami siedzącymi, naprawiono i przedłużono  dach nad estradą. 5)  "Zagospodarowanie terenów turystyczno-rekreacyjnych nad rzeką Wartą w rejonie ulicy Portowej w Sieradzu" - sfinansowano wykonanie zadań m.in takich jak: budowa pomostu pływającego dla kajaków, budowa strefy basenów letnich, zagospodarowanie plaży wraz z boiskiem do siatkowej piłki plażowej. Dzięki Funduszom Europejskim ja i uczniowie z mojej szkoły mogliśmy wziąć udział w zajęciach oraz skorzystać z doposażonych pracowni. Zakupiony sprzęt strażacki zapewnia mieszkańcom naszej gminy szybkie akcje ratownicze, a w rezultacie przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców całej gminy Złoczew. W odnowionym pałacu znajduje się Urząd Miasta i Gminy, z którego usług korzystają mieszkańcy. Zrealizowane inwestycje drogowe umożliwiają nam na co dzień sprawne przemieszczanie się do pobliskich miejscowości. Dzięki dokonanym zmianom w amfiteatrze w Sieradzu bierzemy udział w koncertach, spektaklach czy seansach filmowych. Latem chętnie przebywam z rodziną i znajomymi nad rzeką Wartą oraz bywamy na nowo wybudowanych basenach. 

Otylia Grabarczyk

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.