O akcji - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider
Arrow
Arrow
Slider

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie dla projektów europejskich w Polsce.

Już po raz piaty setki wydarzeń i tysiące odwiedzających w całym kraju. Od 11 do 13 maja beneficjenci otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym. Jest to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.


W tym roku w ramach akcji odbędzie się około 600 wydarzeń w całej Polsce. Często są to miejsca niedostępne na co dzień. Zobaczcie co ciekawego dzieje się w Waszej okolicy.


Bądźcie z nami od 11 do 13 maja 2018 roku!

 Slider6

 Dlaczego warto dołączyć do Dni Otwartych Funduszy Europejskich?

Wydarzeniom uczestniczącym w DOFE zapewniamy:

  • profesjonalną promocję akcji w telewizji, w Internecie i radio,
  • funkcjonalną stronę internetową promującą akcję  z wyszukiwarką oraz mapą wydarzeń,
  • pakiet darmowych materiałów promocyjnych dla każdego wydarzenia,
  • pomoc w opracowaniu koncepcji wydarzeń,
  • opublikowanie atrakcji na mapie Europe in My Region na stronie Komisji Europejskiej
  • obecność najciekawszych wydarzeń i atrakcyjnych projektów w mediach.

Wystarczy, że udostępnisz swoją codzienną ofertę za darmo lub ze zniżką, albo zaprezentujesz swoją siedzibę lub projekt w ciekawy sposób. Nie musisz organizować wielkiego, spektakularnego eventu. Według odwiedzających, najciekawsza w Dniach Otwartych jest możliwość zobaczenia zaplecza miejsc, do których na co dzień nie można wejść.

Potraktuj uczestnictwo w DOFE jako inwestycję. Udział w tak dużej i popularnej akcji często owocuje nawiązaniem nowych kontaktów z potencjalnymi klientami i kontrahentami.

Jak zgłosić wydarzenie do akcji?

 

Zgłoszenie do akcji jest proste i odbywa się drogą elektroniczną. Zanim to zrobisz odpowiedz na pytania:

  • Czy jesteś beneficjentem projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich?
  • Czy twój projekt oraz koncepcja wydarzenia wpisuje się w założenia akcji? Zasady możesz sprawdzić w regulaminie.

Jeżeli odpowiedź na pytania brzmi „TAK”, gratulujemy! Ta akcja jest właśnie dla Ciebie! Zgłoś swój projekt!

 

Jak atrakcyjnie przedstawić wydarzenie?

 

Oto klika wskazówek, jak uatrakcyjnić opis wydarzenia w DOFE:

 1.      Ustal, kto jest odbiorcą twojego wydarzenia i jakie ma cechy. Przedsiębiorca szuka klientów, uczniowie atrakcyjnej edukacji, seniorzy czasu spędzonego w towarzystwie. Opis twojego wydarzenia powinien odpowiadać na potrzeby twoich odbiorców.

 2.       Co trzeba  konkretnie zrobić, żeby wziąć udział w wydarzeniu. Używaj do tego zawołań typu przyjdź, sprawdź, zgłoś. Nie obawiaj się używać bezpośrednich zwrotów.

 3.      Pisz klarownie – używaj krótkich zdań, strony czynnej. Organizujemy kurs tańca, a nie Kurs tańca będzie organizowany. Unikaj pustych określeń typu fantastyczny, wyjątkowy.

 4.       Pozbądź się żargonu. Używaj języka i nazw znanych odbiorcom. Zastanów się, jak inni nazywają, to co oferujesz. Nie pisz też tytułu projektu ani nazwy programu operacyjnego w opisie wydarzenia.

 5.       Pisz tak, by odpowiedzieć na trzy pytania:

 1)      Co to jest? Zwiedzanie zaplecza teatru.

 2)      Co daje to twojemu odbiorcy? Będziesz mógł przebrać się w strój z garderoby teatralnej.

 3)      Co da mu to w efekcie? Poczujesz się jak aktor. Spędzisz czas wyjątkowo. Spełnisz swoje marzenia.

 6.    Stosuj komunikację oddolną – najpierw potrzeba, później odpowiedź na nią. Marzysz o tym, żeby usiąść za sterami samolotu? Weź udział w sesji symulacji lotu.

 7.  Uzasadniaj to co piszesz argumentami

 1)      Wycieczka po zakładzie będzie prowadzona przez naszych pracowników, którzy najlepiej znają jego zakamarki.

 2)      Masz jedyną okazję zobaczyć sprzęt ratowniczy lotniska. Nigdy wcześniej nie organizowaliśmy podobnego wydarzenia.

 8.       Działaj na odbiorcę przez zmysły – dołącz do opisu zdjęcia. Najlepsze zdjęcia będziemy umieszczać na stronie głównej portalu.

 9.       Ustal system zapisów, podaj numer telefonu lub adres mailowy do kontaktu. Odbiorcy chcą mieć pewność, że wydarzenie odbędzie się oraz że będą na nie przyjęci. Najlepiej gdy otrzymają indywidualne potwierdzenie.

 

Logotypy

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.