Innowacje w przetwarzaniu tworzy sztucznych - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

MAL-PLAST KONRAD RYMARCZYK 2. P.H.U. KONRAD RYMARCZYK 3. P.H.P.U. "BURDA BRAND" KONRAD RYMARCZYK „Przetwarzanie odpadów tworzyw sztucznych”

Dzięki funduszom pozyskanym z Unii Europejskiej wybudowano halę o powierzchni ponad pięciuset metrów kwadratowych, postawiono linię do mielenia, mycia i suszenia tworzyw sztucznych oraz kaskadową linię do granulacji tworzyw sztucznych, a także zakupiono ciężarówkę.

Odpady są bardzo dokładnie oczyszczane, odseparowywane od metali ciężkich, ziemi i piasku oraz suszone. Powstały na tym etapie przemiał poprzez podajnik trafia do zagęszczarki, a tam jest podgrzewany i dodatkowo rozdrabniany. Następnie pozbawia się go pary wodnej, powietrza oraz uplastycznia i granuluje przy pomocy dwóch nowoczesnych wytłaczarek.

Z produktów, z których na co dzień korzystamy, na przykład śmietana czy jogurt, z takich opakowań powstaje regranulat, a następnie trafia do producentów, dzięki czemu mogą powstać m.in. piękne doniczki.

NAZWA PROJEKTU: Informacja i promocja Funduszy Europejskich w ramach RPO WL w 2020 r.

NAZWA BENEFICJENTA: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.