Kompleksowe usługi przemysłowej tomografii komputerowej CT-phoenix v tome xs - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jedną z najmłodszych i najszybciej rozwijających się w ostatnich latach dziedzin metrologii oraz badań nieniszczących jest rentgenowska tomografia komputerowa (CT). Stworzono ją, aby zobaczyć lub zmierzyć to, co do tej pory byto ukryte, nieznane lub wymagało niszczenia badanych obiektów. Technika CT zajmuje coraz poważniejsze miejsce w metrologii. Do niedawna kontrola jakości skupiała się na pomiarach stykowych i optycznych, jednak w przypadku pomiarów niewidocznych powierzchni czy struktury materiału, konstruktorzy pozostawali bezradni. Dzięki wykorzystaniu tomografii komputerowej, tego typu pomiary są wreszcie możliwe.

tomograf

NAZWA PROJEKTU: Analiza defektów i cech geometrycznych pod kątem optymalizacji geometrycznej i wytrzymałościowej struktur w technologiach addytywnych

NAZWA BENEFICJENTA: ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Regionalny Program Operacyjny Województwa Wielkopolskiego.

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.