Kościuszko – bohater wciąż potrzebny - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Muzeum Kościuszkowskie to nowa atrakcja turystyczna na mapie Krakowa i Małopolski. Pod Kopcem Kosciuszki w Krakowie powstała nowoczesna, interaktywna i multimedialna wystawa zatytułowana „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”. Pokazuje Kościuszkę jako super bohatera, który dzięki cechom charakteru i wielu talentom zmieniał świat. Opowieść o Kościuszce tworzą multimedialne kapsuły pamięci oraz cenne eksponaty i pamiątki, m.in. oryginalne drzwi do dworu w Miłocicach, gdzie Tadeusz Kościuszko przenocował po bitwie pod Racławicami czy ryngraf z Matką Boską, który według tradycji do niego należał. Własną trasę zwiedzania mają także najmłodsi, dla których przygotowano w muzeum wiele zagadek i ciekawostek.

Podczas zwiedzania Kopca Kościuszki można obejrzeć także inne nowe atrakcje, np. powstający ogród kościuszkowski z trasą edukacyjną, zrewitalizowany fort, wykonaną z brązu makietę Kopca i otoczenia, efektowny szklany dach nad dziedzińcem, bibliotekę kościuszkowską czy plac zabaw dla dzieci z wieżą wykonaną na wzór wież obronnych, projektowanych przez Tadeusza Kościuszkę.

Obiekt otwarty, zapraszamy do skorzystania z oferty.

KK

NAZWA PROJEKTU: Utworzenie Muzeum Kościuszkowskiego z wystawą stałą pt. „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny” w kompleksie Bastionu V w Forcie nr 2 „Kościuszko” oraz trasy edukacyjnej na Kopcu Kościuszki w Krakowie z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych

NAZWA BENEFICJENTA: Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014-2020

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.