„Łaźnie Hrabiego Alfreda Potockiego” – czar dawnych kąpieli w luksusowych łaźniach, czyli przedwojenne SPA - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Zapraszamy do obejrzenia filmu ilustrującego historię Łaźni Rzymskich w Zamku Łańcuckim, uchodzących za najnowocześniejsze w okresie międzywojennym. Teraz są jedynymi Łaźniami magnackimi w Polsce.  Składają się z kilku pomieszczeń: pokoju wypoczynkowego – Gabinetu, gdzie stoją skórzane meble w typie angielskich XVIII-wiecznych. Obok znajduje się Bar – tam na wysokich stołkach można było degustować nie tylko szlachetne trunki, kawę czy herbatę. A dwa kolejne wnętrza związane są z zabiegami zdrowotnymi z dziedziny wodolecznictwa (z łaźnią rzymską oraz turecką) i elektroterapii. Warto zwrócić uwagę na naczynie do „kąpieli elektrycznych” w formie wieloboku oraz inne nowoczesne na owe czasy urządzenia.

NAZWA BENEFICJENTA: Muzeum-Zamek w Łańcucie
NAZWA PROJEKTU: Ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego dawnej Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie oraz wykreowanie nowych przestrzeni ekspozycyjnych w budynku Zamku oraz zabytkowym Parku Muzeum – Zamku Łańcucie (OR-KA II, III, IV, VII)
PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.