Modernizacja kompleksu sportowego – kryta pływalnia w Tomaszowie Lubelskim - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Projekt dotyczący modernizacji kompleksu sportowego OSIR Tomasovia realizowany był od października 2019 roku. W ramach prac powstała kryta pływalnia - wyposażona i przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, parking oraz nowoczesna siłownia. Na krytej pływalni znajdują się basen główny o wymiarach 12,5x25 metrów o głębokości 130-200 centymetrów oraz basen rekreacyjny (12x12,5 metra o głębokości 90-120 cm). Jest też brodzik dla dzieci, całoroczna zewnętrzna zjeżdżalnia, sucha sauna, gejzery powietrzne oraz dwa jacuzzi. Tuż obok budynku wykonano parking na 75 miejsc. Pojawiło się również ogrodzenie, chodniki, zatoka autobusowa, a także nowe nasadzenia. Koszt prac wyniósł ok. 34 miliony złotych z czego 15,7 mln to dofinansowanie unijne. Nowy obiekt ma służyć mieszkańcom miasta i regionu, ale też przyczyniać się do rozwoju turystyki. Nowy kompleks ulokowany jest tuż obok lasu i innych obiektów sportowych. Ma być impulsem przyciągającym do Tomaszowa turystów.

 

NAZWA PROJEKTU: Modernizacja kompleksu sportowego OSIR Tomasovia obejmująca modernizację zdegradowanych budynków OSIR Tomasovia oraz remont budynku hali sportowej OSIR z zapleczem administracyjno-socjalnym

NAZWA BENEFICJENTA: Miasto Tomaszów Lubelski

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.