Nosorożce indyjskie w ZOO Wrocław - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Budowa pawilonu dla nosorożców - TERAI - można ją oglądać w starej części naszego ogrodu. Obiekt powstał specjalnie dla nosorożców indyjskich.

Jedną z atrakcji dla zwiedzających, jak i dla samych zwierząt, które uwielbiają wodę, jest zewnętrzny, rozległy wybieg z basenem ogrzewanym przy użyciu energii słonecznej oraz prysznic. Pawilon o powierzchni 1300 m 2 obsadzono roślinami. Zwierzęta można podziwiać na zewnętrznym wybiegu, obserwując je przez fosę oraz z tarasu, a także w środku pawilonu. Nosorożec indyjski to jeden z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie. Przyczyną spadku liczebności jest kłusownictwo.

NAZWA PROJEKTU: Ochrona bioróżnorodności i edukacja ekologiczna poprzez przebudowę starej żyrafiarni w celu hodowli i ekspozycji krytycznie zagrożonego wytępieniem nosorożca indyjskiego i innych przedstawicieli fauny Indii w ZOO Wrocław Sp. z o.o.

NAZWA BENEFICJENTA: Gmina Wrocław

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.