Pierwsze w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem niosące kompleksową pomoc dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym na przestrzeni ich całego życia - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     

Zapraszamy do obejrzenia relacji z otwarcia I etapu budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej, sfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich. To będzie pierwsze w Polsce Centrum niosące tak kompleksową pomoc osobom cierpiącym na autyzm na przestrzeni ich całego życia. Na Centrum będą się składać połączone funkcjonalnie obiekty:

- Ośrodek Terapii i Diagnostyki oraz Przedszkole dla dzieci z Autyzmem;

- Szkoła Podstawowa dla dzieci z Autyzmem;

- Szkoła Przysposabiająca do Pracy i Środowiskowy Dom Samopomocy;

- Mieszkania Treningowe z możliwością przekształcenia w Dom Pobytu Stałego dla osób dorosłych z autyzmem.

Dzisiaj największym wyzwaniem w świecie autyzmu, jest możliwość pomocy i wsparcia osobom dotkniętym autyzmem, które osiągną wiek dorosły, które są poza systemem oświatowym. W tym kontekście Stowarzyszenie podjęło ogromne wyzwanie budowy pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

NAZWA PROJEKTU: Bialskie Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Etap I – Budowa Ośrodka Terapii i Diagnostyki. Przedszkole dla dzieci z Autyzmem

NAZWA BENEFICJENTA: Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych zaburzeniach „WSPÓLNY ŚWIAT”

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT:  Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

 

FE barwy RP MR EFSI poziom pl 01

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.