Zobacz PUMPTRACK w Bike Park Kasina! - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Rowerowy plac zabaw PUMPTRACK, który powstał dzięki Funduszom Europejskim, jest specjalnie zaprojektowanym torem przeszkód, składającym się̨ z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się̨ i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Nabieranie prędkości możliwe jest dzięki odpowiednio wyprofilowanym przeszkodom (garbom), na których użytkownik wykonując ruchy góra-dół (tzw. pompowanie) porusza się̨ w wybranym kierunku, wykorzystując siłę̨ ciężkości i siłę̨ odśrodkową̨.

Jazda na PUMPTRACKU świetnie wpisuje się̨ w nurt sportów popularnych wśród młodzieży, których uprawianie nie wymaga monotonnych treningów, lecz jest ciągłą̨ zabawą. Jazda na torze angażuje wszystkie grupy mięśniowe i jest niesamowicie wymagająca fizycznie. Rowerowy PUMPTRACK pozwala małym dzieciom w bezpieczny sposób oswoić́ się̨ z rowerem na nierównościach terenu, jak i stawia wyzwania doświadczonym zawodnikom.

Ze względu na szerokie spektrum użytkowników, ich umiejętności i wiek, rowerowy plac zabaw PUMPTRACK może spełniać́ rolę toru dla każdego lub można dostosować́ go do konkretnej grupy odbiorców.

Tor składa się z dwóch połączonych ze sobą równoległych pętli z serią odpowiednio rozmieszczonych wzniesień oraz wyprofilowanych zakrętów z bandami. Zaproponowany kompleks składa się̨ z torów różniących się̨ od siebie poziomem trudności oraz rodzajem użytych materiałów. Tory tworzą̨ połączone ze sobą̨ sekcje.
Różnorodność́ użytych materiałów (tor modułowy- konstrukcja z drewna modrzewiowego i sklejki wodoodpornej, powierzchnia jezdna z włókna szklanego; tor easy pump – konstrukcja z nasypu ziemnego, nawierzchnia jezdna z kruszywa mineralnego, drewna modrzewiowego oraz masy mineralno-asfaltowej) świetnie wpisuje się̨ w otaczający krajobraz.

Tory składają̨ się̨ z przeszkód, których wysokość́ mieści się̨ w przedziale od 40 do 60 cm. Zakręty profilowane o wysokości min. 120 cm pozwalają̨ bezpiecznie zmieniać́ kierunek jazdy niezależnie od prędkości z jaką poruszają̨ się̨ użytkownicy.

 

NAZWA PROJEKTU: Arena Młodego Rowerzysty – budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w gminie Mszana Dolna w postaci międzypokoleniowego centrum aktywnego wypoczynku

NAZWA BENEFICJENTA: „Kasina-Ski” sp. z o.o. z siedzibą w Kasinie Wielkiej

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego

 

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.