Zbiornik retencyjny na terenie oczyszczalni ścieków - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Film jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych rozbudową systemu kanalizacyjnego w Warszawie. Głównym bohaterem materiału jest zbiornik retencyjny na terenie oczyszczalni ścieków „Czajka” Zbiornik jest ogromny – to jeden z największych w Europie – a jego pojemność przekracza tę odpowiadającą 20 basenom olimpijskim. W sumie może pomieścić 80 tys. m 3 wody. Składa się z trzech modułów o długości 100 m, szerokości ponad 40 m i wysokości 10 m. Każdy z nich jest osadzony w ziemi do głębokości 6 m. Wszystkie mają automatyczne systemy oczyszczania. Dzięki zbiornikowi w razie gwałtownych i ulewnych deszczów będzie można ograniczyć zrzuty burzowe do Wisły, odciążyć główne stołeczne przepompownie i zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z sieci kanalizacyjnej w Warszawie.

mp4Zbiornik-retencyjny film.mp4106.06 MB

NAZWA BENEFICJENTA: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

NAZWA PROJEKTU (z umowy): „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie – Faza V”

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko  2014-2020

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.