Świętokrzyskie. Wejdź do Akademii Bajki - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Już wkrótce – w 2021 roku – otwarcie Parku Akademia Bajki! To miejsce, które powstaje w ramach projektu pn. Rozbudowa Europejskiego Centrum Bajki o Park Edukacyjny „Akademia Bajki w Pacanowie”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Misją Akademii Bajki jest nauka poprzez kreatywną zabawę. W ramach projektu powstaną cztery ogrody: Komiksu, Bajek i Baśni, Legend oraz Powieści. Znajdzie się tam m.in. park linowy oraz grota solna z wszechstronnym zastosowaniem. Powstanie mini zoo z zagrodami dla zwierząt. Na terenie każdego z ogrodów znajdować się będą stacje multimedialne nawiązujące do bajek, legendy, komiksu, powieści. W Parku Edukacyjnym zostaną zastosowane nowe technologie, formy mechaniczne i mechatroniczne. W strefie ogólnodostępnej będzie skatepark wykorzystujący naturalne różnice w ukształtowaniu terenu oraz przestrzeń dla seniorów.

NAZWA BENEFICJENTA: Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

NAZWA PROJEKTU: „Rozbudowa Europejskiego Centrum Bajki o Park Edukacyjny „Akademia Bajki w Pacanowie”

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.