Unia da, Gorzów pięknie ma! - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Gorzów jak Rzym… położony na siedmiu wzgórzach! To zielone płuca województwa lubuskiego, jedna z dwóch stolic regionu, z nowoczesną infrastrukturą drogową, nowym taborem tramwajowym, hybrydowymi autobusami i rosnąca z roku na rok siecią dróg rowerowych. Dzięki unijnym programom regionalnym stawiamy na ekorozwój, inwestujemy w parki, skwery, trasy rowerowe i piesze. Dzięki wsparciu UE możliwy był zakup najnowocześniejszego w Polsce, niskoemisyjnego taboru tramwajowego (14 sztuk) oraz autobusów hybrydowych. Poza inwestycjami twardymi, edukujemy mieszkańców, głównie młodzież, na temat konieczności rezygnacji z samochodów na rzecz rowerów i innych ekologicznych form transportu. Organizujemy wydarzenia, podkreślając jak ważny jest zrównoważony rozwój i inwestycje w ekologiczne rozwiązania infrastrukturalne. Robimy to w zgodzie z naturą, ale też tradycją Gorzowa, który przed wojną był znany jako miasto parków i ogrodów oraz zielona oaza.

Dzięki wykorzystaniu wsparcia finansowego z Unii Europejskiej, zmieniamy miasto, tak by docelowo wyróżnić się na mapie Polski, jako zielona przystań, idealne miejsce do spędzania wolnego czasu.

gorzowNAZWA PROJEKTU:

  1. „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miasta Gorzowa Wlkp. – Plac Nieznanego Żołnierza”.
  2. „Przebudowa ulicy Kostrzyńskiej”.
  3. „Bezgraniczny trójdźwięk natura, kultura i edukacja w Trebnitz, Witnicy i Gorzowie Wlkp”.
  4. „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miasta Gorzowa Wlkp. wzdłuż rzeki Kłodawki poprzez budowę ciągu pieszo-rowerowego wraz z zagospodarowaniem wybranych podwórek”.
  5. „Budowa Centrum Edukacji Artystycznej –Filharmonia Gorzowska”.
  6. „Zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania dla Miasta Gorzowa Wlkp.”
  7. „Rewitalizacja Bulwaru Nadwarciańskiego Wschodniego w Gorzowie Wlkp. poprzez adaptację infrastruktury technicznej na cele kulturowe, rekreacyjne i turystyczne”.
  8. „System ścieżek rowerowych w Gorzowie Wielkopolskim”.
  9. „System ścieżek rowerowych w Gorzowie Wielkopolskim - Etap II”.
  10. „Ścieżki rowerowe wraz z infrastrukturą transportu niskoemisyjnego”.

NAZWA BENEFICJENTA: Miasto Gorzów Wielkopolski

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubuskiego, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.