Warsztaty etnograficzne w Skansenie w Kłóbce - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Zapraszamy na warsztaty etnograficzne w Skansenie w Kłóbce. Odbędzie się tu edukacyjny spacer po muzeum na wolnym powietrzu. Poznamy etnograficzne obiekty zabytkowe - drewniane zabudowania, wyposażenie wnętrz, tradycyjne przedmioty i narzędzia, ilustrujące życie codzienne rodzin chłopskich od końca XVIII wieku do lat 30. XX wieku. W ramach warsztatów widzowie poznają nie tylko historię miejsca, ale również w ramach warsztatów przyglądać się będą pracy kowala, wyrabianiu masła, tłoczenia oleju, prania na tarze. Materiał przyniesie odpowiedzi na pytania: czego moglibyśmy się nauczyć od naszych przodków, jakie są najważniejsze różnice między naszym a ich życiem? Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie XIX-wiecznego dworu Orpiszewskich, który został zrekonstruowany i zrewaloryzowany właśnie głównie dzięki unijnemu wsparciu.

NAZWA PROJEKTU: Rewaloryzacja i adaptacja zabytkowego spichlerza dworskiego w Kłóbce

NAZWA BENEFICJENTA: Muzeum Ziemi Kujawskiej I Dobrzyńskiej We Włocławku

PROGRAM OPERACYJNY Z KTÓREGO REALIZOWANY JEST/BYŁ PROJEKT: Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.